Последната промена е направена на:
13 декември 2019 во 15:45 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
41 Одржана работна средба на тема "Практичната примена на Европскиот извештај за сообраќајни незгоди во РМ" Вторник, 23 Ноември 2010
42 АСО рамноправна членка на IAIS Четврток, 04 Ноември 2010
43 АСО учествуваше на годишната конференција “Перспективи на осигурителниот пазар на Република Македонија” Среда, 03 Ноември 2010
44 Почеток на обуката за застапници Петок, 15 Октомври 2010
45 Посета на Амбасадорот Ерван Фуере во седиштето на Агенцијата за супервизија на осигурување Четврток, 30 Септември 2010
46 Потпишан меморандум за соработка со Регулаторното тело за финансиски пазар на Австрија Вторник, 28 Септември 2010
47 Склучен Меморандум за соработка со Комисијата за финансиски пазар на Бугарија Среда, 02 Јуни 2010
48 Панел дискусија - Друштва за осигурување, перспективи на бизнисот и импликации на македонскиот пазар на капитал Сабота, 01 Мај 2010
49 Дебата “Развојот на осигурувањето во глобални рамки“ Четврток, 29 Април 2010
50 Склучен Меморандум за соработка со Агенцијата за супервизија на осигурвање на Црна Гора Среда, 21 Април 2010
 
« ПочетокПред123456СледноКрај »
Страница 5 од 6

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување